Pieniny

Nad pięknym Dunajcem.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Pierwszego dnia pojedziemy do Krakowa, gdzie zwiedzimy m.in. Katedrę na Wawelu, Drogę Królewską, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki, ulicę Franciszkańską i oczywiście przepiękną Krakowską Starówkę. Następnie pojedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Drugiego dnia zwiedzimy gotycki, drewniany kościół w Dębnie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem będzie kamieniołom na Górze Wdżar. Jest on szczególnie interesujący z geologicznego punktu widzenia. W dalszej kolejności dojedziemy do Krościenka i stamtąd zdobędziemy szczyt „Trzy Korony”. Trzy Korony to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy, opadającej na Rówień koło Dunajca 500-metrową przepaścią, mamy doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, czy Beskid Żywiecki. Po malowniczej górskiej trasie udamy się na miejsce noclegu.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień spędzimy także w Pieninach. Zobaczymy Zamek w Niedzicy, będziemy spacerować po zaporze wodnej w Czorsztynie. Następnie pospacerujemy w Wąwozie Homole oraz wejdziemy na szczyt „Sokolicę”. Po zwiedzaniu pojedziemy do ośrodka na obiadokolację. Dodatkowo po obiadokolacji możemy zrobić ognisko z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 4

Ostatniego dnia w drodze powrotnej udamy się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Zobaczymy tam m.in. Kapliczkę na wodzie, Maczugę Herkulesa oraz piękny Zamek w Pieskowej Skale. Zamiennie możemy także zobaczyć jedyną pustynię w Polsce – Pustynię Błędowską - największy obszar piaskowy w Europie. Na koniec wrócimy do domu. Na Państwa życzenie możemy zmodyfikować program np. ostatniego dnia wracamy przez Częstochowę odwiedzając przy tym Jasną Górę. Inną opcją jest zwiedzanie obozu Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  620 PLN
 • Chojnice
  650 PLN
 • Gniezno
  630 PLN
 • Grudziądz
  640 PLN
 • Piła
  670 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  640 PLN
 • Toruń
  620 PLN
 • Włocławek
  620 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj