Bieszczady

Szlakiem górskich połonin.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Pierwszego dnia w czasie trasy zobaczymy Sandomierz i jego największe atrakcje: Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem i ratuszem, Rynek oraz zabytkowe kamieniczki. Pospacerujemy po wzgórzu staromiejskim, przejdziemy uchem igielnym i zobaczymy dom Długosza. Następnie udamy się do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wybierzemy się na spacer do „świętego źródełka” w Zwierzyniu. Trasa prowadzi malowniczą doliną starorzecza Sanu - ostoja ptactwa wodnego. Wracać będziemy przez Górę Grodzisko i zaporę wodną w Myczkowcach. Zwiedzimy także miniatury bieszczadzkich cerkwi, ogród biblijny oraz zwierzyniec. Przejedziemy również do Soliny, gdzie udamy się na spacer koroną zapory wodnej i odpoczniemy nad przepięknym Zalewem Solińskim. Następnie udamy się do ośrodka na obiadokolację.

DZIEŃ 3

Trzeciego dnia czeka nas łagodna trasa górska - Połonina Wetlińska ze schroniskiem Chatka Puchatka. Trasa nie jest wymagająca – bardzo przyjemna i ładna widokowo, podczas której przejdziemy prawie całe pasmo Połoniny Wetlińskiej. Czas przejścia to około 5 godzin. Po górskich wędrówkach udamy się na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Ostatniego dnia w trakcie powrotu odpoczniemy w Parku Zdrojowym w Busku Zdrój – przepięknym mieście uzdrowiskowym w województwie świętokrzyskim. Do domu wrócimy w godzinach wieczornych.
Na Państwa życzenie możemy zmodyfikować program wycieczki dokładając inne propozycje tras górskich aby jeszcze aktywniej spędzić czas w Bieszczadach.
W drodze powrotnej możemy zwiedzić np. Kazimierz Dolny, urocze miasteczko rozłożone malowniczo wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle. Za swe piękne kamienice zwane bywa perełką polskiego renesansu. Możemy tam udać się na spacer nadwiślańską promenadą, wejść na Górę Trzech Krzyży czy zwiedzić ruiny zamku Kazimierza Wielkiego oraz XIII-wieczna basztę. Wszystko według Państwa życzeń.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  620 PLN
 • Chojnice
  640 PLN
 • Gniezno
  620 PLN
 • Grudziądz
  640 PLN
 • Piła
  650 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  635 PLN
 • Toruń
  620 PLN
 • Włocławek
  620 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj