Tatry Polskie i Słowackie

Piękno gór.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy wcześnie rano kiedy wyjedziemy spod szkoły. Po drodze zwiedzimy - kopalnię Bełchatów – największą w Polsce kopalnię odkrywkową węgla brunatnego. Podróżując dalej przyjedziemy do Częstochowy i będzie możliwość zwiedzania Klasztoru na Jasnej Górze. następnie przejedziemy do Wadowic – miejsca w którym urodził się i dorastał Jan Paweł II. Tam również zwiedzimy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Jan Paweł II został ochrzczony. Po długiej podróży przyjedziemy na nocleg.

Drugiego dnia wybierzemy się na wycieczkę w Tatry Zachodnie do Doliny Kościeliskiej. W czasie wędrówki dowiemy się o przyrodzie i osadnictwie tego obszaru. Będziemy mieli okazję podziwiać piękno Wąwozu Kraków, czy Smreczyńskiego Stawu. Odwiedzimy także schronisko na hali Ornak, by zjeść tam najpyszniejszą na Podhalu szarlotkę. W godzinach popołudniowych powrócimy na miejsce noclegu, gdzie zorganizujemy ognisko lub dyskotekę.

Trzeciego dnia przekroczymy granicę państwową i udamy się w Tatry Słowackie. Tam zobaczymy jedną z najpiękniejszych jaskiń w Europie Środkowo – Wschodniej – Jaskinię Bielańską. Publiczności została udostępniona w 1882 roku, a oświetlenie elektryczne założono w 1896 roku jako w jednej z pierwszych jaskiń w świecie. Całkowita długość jaskini wynosi 1752 m., z tego udostępnionych do zwiedzania chodników jest 1001 m. Na trasie zwiedzania dominują stalagmity oraz wodospady o długości powyżej 50m. w czasie zwidzania Słowackie strony Tatr zobaczymy także Szczyrbskie Jezioro - jezioro wytopiskowe w Tatrach Wysokich. Nad południowym krańcem jeziora sytuuje się miejscowość o tej samej nazwie. Jezioro znajduje się na wysokości 1346 m n.p.m. na tzw. Szczyrbskim Tarasie. Następnie przejedziemy do najstarszego i największego uzdrowiska tatrzańskiego, źródła wód termalnych – Starego Smokowca. Tam zrobimy sobie czas wolny. Na koniec udamy się wdrogę powrotną na miejsce noclegu.

Czwartego dnia wybierzemy się do Zakopanego, aby zwiedzić najbardziej charakterystyczne obiekty tego górskiego miasta. Zobaczymy m.in. Skocznię narciarską zwaną „Wielką krokwią”, Muzeum przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, na którym pochowano wielu wybitnych Polaków. Wreszcie zrobimy sobie czas wolny, żeby spokojnie zakupić pamiątki na najsławniejszym polskim deptaku – Krupówkach. Po całodziennym zwiedzaniu powrócimy na miejsce noclegu.

Ostatniego dnia wycieczki przed przyjazdem do domu zwiedzimy jeszcze główne atrakcje Jury Krakowsko – Częstochowskiej, tj. Zamek na Pieskowej Skale – jeden z zamków na Szlaku Orlich Gniazd oraz będziemy podziwiać olbrzymiego ostańca wapiennego - Maczugę Herkulesa. Po zwiedzaniu Jury wybierzemy się już bezpośrednio w drogę powrotną do domu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  590 PLN
 • Chojnice
  630 PLN
 • Gniezno
  610 PLN
 • Grudziądz
  610 PLN
 • Piła
  640 PLN
 • Sępólno Kraj.
  600 PLN
 • Toruń
  590 PLN
 • Włocławek
  590 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj