Tatry i Pieniny

Nasze piękne góry .

Naszą wycieczkę rozpoczniemy wcześnie rano kiedy wyjedziemy spod szkoły. Po drodze zwiedzimy Klasztor na Jasnej Górze. Następnie udamy się do Ogrodzieńca, gdzie zwiedzimy przepiękne ruiny Zamku, stanowiącego jeden z lepiej zachowanych obiektów na Szlaku Orlich Gniazd. Po krótkim odpoczynku przejedziemy do Wadowic – miejsca w którym urodził się i dorastał Jan Paweł II. Tam również zwiedzimy Bazylikę, w której Jan Paweł II został ochrzczony. Po długiej podróży przyjedziemy na nocleg.

Drugiego dnia wybierzemy się na wycieczkę w Pieniny. Po drodze zwiedzimy gotycki, drewniany kościół w Dębnie, wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie dojedziemy do Krościenka i stamtąd będziemy się starali aby zdobyć szczyt „Trzy Korony”. Po wymagającej górskiej trasie udamy się na miejsce noclegu.

Trzeciego dnia wybierzemy się do Zakopanego, aby zwiedzić najbardziej charakterystyczne obiekty tego górskiego miasta. Zobaczymy m.in. Skocznię narciarską zwaną „Wielką krokwią”, Muzeum przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, na którym pochowano wielu wybitnych Polaków. Wreszcie zrobimy sobie czas wolny, żeby spokojnie zakupić pamiątki na najsławniejszym polskim deptaku – Krupówkach. Po całodziennym zwiedzaniu powrócimy na miejsce noclegu.

Czwartego dnia wyruszymy w Tatry Wysokie, które w swojej budowie geologicznej znacznie różnią się od Tatr Zachodnich. Tym razem będziemy zmierzać w kierunku największego jeziora w Tatrach - Morskiego Oka. Po drodze będziemy mogli zrobić sobie zdjęcie na tle Wodogrzmotów Mickiewicza. Gdy już dojdziemy na miejsce, będziemy mieli okazję podziwiać najwyższe szczyty polskich Tatr tj. Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, czy Cubrynę. Dla chętnych będzie możliwość przejścia jeszcze wyżej do drugiego jeziora położonego w Dolinie Rybiego Potoku – Czarnego Stawu pod Rysami. Następne wybierzemy się w drogę powrotną na miejsce noclegu.

Ostatniego dnia wycieczki przed przyjazdem do domu zobaczymy jeszcze Pustynię Błędowską – największy w Polsce obszar lotnych piasków, a także zamek na Pieskowej Skale, zlokalizowany na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Następnie wybierzemy się w drogę powrotną do domu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  540 PLN
 • Chojnice
  580 PLN
 • Gniezno
  560 PLN
 • Grudziądz
  560 PLN
 • Piła
  580 PLN
 • Sępólno Kraj.
  550 PLN
 • Toruń
  540 PLN
 • Włocławek
  540 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj