Wilno i Mazury

Piękno przyrody i kultury.

Program :

DZIEŃ 1
Pierwszego dnia wyjedziemy ze szkoły i udamy się do Świętej Lipki na zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium Maryjnego. Następnie zwiedzimy byłą kwaterę Hitlera „Wilczy Szaniec” Na koniec udamy się do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu pojedziemy do Giżycka. Na miejscu zobaczymy m.in. marinę i most obrotowy. Zwiedzimy także Twierdzę Boyen, która została zbudowana w latach 1844–1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV, została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. Wzniesiona została na obszarze Prus Wschodnich liczącym ok. 100 ha i stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego.
Dodatkowo tego dnia możemy zorganizować wieczorne „podchody”.
DZIEŃ 3
Trzeciego dnia około południa przyjedziemy do Wilna, gdzie zwiedzimy m.in. kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej cerkiew św. Ducha (pochowani są w niej trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie), rokokową bramę bazylianów, ratusz, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ( gdzie znajduje się oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego), miejsca związane z A. Mickiewiczem, J. Słowackim, J.I. Kraszewskim, S. Moniuszką oraz Cz. Miłoszem, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Piotra i Pawła („perłę” wileńskiego baroku) oraz katedrę św. Stanisława (nekropolię królów polskich). Na koniec udamy się na obiadokolację do wileńskiej restauracji, a następnie na nocleg do hotelu w Wilnie.
DZIEŃ 4
Ostatniego dnia pojedziemy do Trok. W Trokach zobaczymy zamek gotycki na wyspie -rezydencję księcia Witolda i królów polskich. W dalszej kolejności zobaczymy Zatrocze Tyszkiewiczów, gdzie zapoznamy się z historią i życiem Karaimów. Następnie zrobimy czas wolny na zakup pamiątek. Na koniec wybierzemy się w drogę powrotną do domu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  640 PLN
 • Chojnice
  680 PLN
 • Gniezno
  660 PLN
 • Grudziądz
  630 PLN
 • Piła
  680 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  660 PLN
 • Toruń
  640 PLN
 • Włocławek
  660 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj