Kraków z Bochnią lub Wieliczką

W dawnej Stolicy Polski.

Program :

DZIEŃ 1
Pierwszego dnia po przyjeździe do Krakowa udamy się do Katedry Wawelskiej (również na Dzwon Zygmunta oraz do Krypt Królewskich). Zobaczymy także krużganki Zamku Królewskiego i wejdziemy do Smoczej Jamy znajdującej się obok pomnika Smoka Wawelskiego.
DZIEŃ 2
Drugiego dnia pojedziemy do Kopalni Soli w Wieliczce lub w Bochni. W 1976 roku kopalnia Wieliczka wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. Natomiast Kopalnia w Bochni czynna dla ruchu turystycznego i leczniczego, nieczynna wydobywczo jest polskim Pomnikiem Historii i również została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po powrocie do Krakowa odpoczniemy na przepięknej Krakowskiej Starówce. Na koniec udamy się na obiadokolację.
DZIEŃ 3
Trzeciego dnia po śniadaniu będziemy zwiedzać Kraków. Plan zwiedzania jest bogaty w atrakcje, gdyż obejmuje: spacer Drogą Królewską od Placu Jana Matejki, fortyfikacje miejskie, Barbakan, Bramę Floriańską. Przejdziemy także ul. Floriańską na Mały Rynek –gdzie, usłyszymy historię Gródka. Następnie wejdziemy na Rynek Główny. Obiekty na Rynku warte wskazania to oczywiście Sukiennice, Wieża Ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza, kamienica Krzysztofory, kościół św. Wojciecha. Zwiedzimy jeszcze Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, wysłuchamy hejnału z Wieży Hejnałowej. Następnie przejdziemy Plantami do ul. Franciszkańskiej pod Okno Papieskie. Na koniec wrócimy na obiadokolację i nocleg.
Dodatkowo chętni mogą również zwiedzić Podziemia Rynku w Krakowie, gdzie znajduje się m.in. interaktywne muzeum.
DZIEŃ 4
Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzimy jeszcze ogród doświadczeń - sensoryczny park edukacyjny, z interaktywną ekspozycją przybliżającą nam prawa fizyki lub zamiennie wejdziemy na Kopiec Kościuszki. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  515 PLN
 • Chojnice
  550 PLN
 • Gniezno
  535 PLN
 • Grudziądz
  535 PLN
 • Piła
  550 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  535 PLN
 • Toruń
  515 PLN
 • Włocławek
  515 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj