Beskidy

W górskim klimacie.

Program :

DZIEŃ 1
Pierwszego dnia pojedziemy do Wadowic i zwiedzimy interaktywne muzeum - Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II. Następnie pospacerujemy po Żywcu, gdzie zobaczymy Pałac Habsburgów, Stary Zamek i Konkatedrę. Katedra, która pochodzi z XV wieku, zlokalizowana jest w głębi rynku. Jest to jeden z najcenniejszych w kraju przykładów doskonale zachowanych elementów architektury renesansowej Po zwiedzaniu pojedziemy do ośrodka na obiadokolację.
DZIEŃ 2
Drugiego dnia po śniadaniu wyruszymy na górską wyprawę. Przejdziemy łagodną, malowniczą trasą górską po Beskidzie Śląskim i Żywieckim słuchając opowieści Beskidzkiego Przewodnika. Dla przykładu taką trasą mogą być Trzy Kopce Wiślańskie, znana wszystkim Barania Góra, czy choćby Wielka Czantoria. Po górskich wędrówkach udamy się do ośrodka. Dodatkowo po obiadokolacji możemy urządzić ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Na Państwa życzenie możemy uwzględnić w programie wycieczki więcej tras górskich aby uczniowie mogli spędzić jeszcze aktywniej czas w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
DZIEŃ 3
Kolejnego dnia udamy się na spotkanie z Gawędziarzem w Chacie na Szańcach w Koniakowie. Następnie pojedziemy do Wisy, gdzie zobaczymy tam m.in. skocznię narciarską w Wiśle Malince oraz były zameczek myśliwski Habsburgów. Wypoczywając w Wiśle koniecznie trzeba odwiedzić miejsce, jakim jest Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza. Znajdują się w niej puchary, medale, kryształowe kule oraz wiele pamiątek związanych z całą jego karierą sportową, m.in. sprzęt narciarski i sportowe ubrania. Po całym dniu zwiedzania udamy się do ośrodka na obiadokolację.
DZIEŃ 4
Ostatniego dnia pojedziemy do Bielska-Białej, gdzie zwiedzimy Studio Filmów Rysunkowych, aby dowiedzieć się jak dawniej i jak aktualnie powstają kreskówki. Następnie zobaczymy wzniesiony w 2 poł. XIV wieku zamek Sułkowskich oraz stary rynek otoczony barokowo-klasycystycznymi kamienicami z XVII i XVIII wieku. Następnie udamy się w drogę powrotną do szkoły.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  490 PLN
 • Chojnice
  530 PLN
 • Gniezno
  490 PLN
 • Grudziądz
  499 PLN
 • Piła
  510 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  495 PLN
 • Toruń
  490 PLN
 • Włocławek
  490 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj