Wrocław - Praga - Zamek Książ

W pięknych Miastach.

Dzień 1
Pierwszego dnia wyruszymy w godzinach porannych spod szkoły i dojedziemy do Wrocławia. Tam zwiedzimy z przewodnikiem m.in. Plac Solny, Kościół św. Elżbiety, Rynek, Ratusz, Pręgierz oraz Ostrów Tumski będący sercem Wrocławia i najstarszą zamieszkaną częścią miasta z perłą architektury sakralnej katedrą św. Jana Chrzciciela. Poszukamy również grono krasnali i dowiemy się co one tam porabiają .Następnie udamy się na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2

Drugiego dnia zwiedzimy Pragę, w tym m.in.: Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Most Karola, przejście Droga Królewską na Rynek Starego Miasta, Kościół Marii Panny przed Tynem. Późnym wieczorem wrócimy do ośrodka na obiadokolację.
DZIEŃ 3
Trzeciego dnia odwiedzimy przepiękny Zamek Książ. Książ to największy zamek na Dolnym Śląsku, trzeci pod względem wielkości w Polsce (po Wawelu i Malborku) wybudowany w latach 1288-1292r.Można go zwiedzać na różne sposoby. Dla uczniów polecamy szczególnie trasę „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” to możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Zwiedzanie rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ Barokowy” i przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie uczniowie poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. W ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również zmodernizowane III piętro Zamku Książ, gdzie obejrzeć można wystawę stałą prezentującą style meblarskie na przestrzeni różnych epok. To tam znajduje się m.in. pokój dawnego bibliotekarza zamkowego Endemanna, romantyczny przedsionek Mała Italia oraz klasycystyczny gabinet księcia. Po zwiedzaniu i odpoczynku udamy się w drogę powrotną do szkoły.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  445 PLN
 • Chojnice
  495 PLN
 • Gniezno
  465 PLN
 • Grudziądz
  475 PLN
 • Piła
  500 PLN
 • Sępólno Kraj.
  465 PLN
 • Toruń
  445 PLN
 • Włocławek
  465 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj