Ogrodzieniec- Energylandia-Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

Nauka i zabawa w jednym !

Dzień 1
Pierwszego dnia wyruszymy na południe naszego kraju, aby zwiedzić ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Podzamcze. Zamek w Ogrodzieńcu został wybudowany w XIV – XV w. przez ród Włodków Sulimczyków. Leży on na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. i zachwyca swoim pięknem. Po zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2
Drugiego dnia po śniadaniu pojedziemy się bawić do Energylandi - największego w Polsce rodzinnego parku rozrywki położonego w Zatorze. W parku podzielonym na pięć stref tematycznych znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Od 2016 w skład parku wchodzi także park wodny. Po dnu pełnym atrakcji wrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg. Dodatkowo dla chętnych możemy jeszcze urządzić ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystko według Państwa życzeń !

Dzień 3
Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszymy w kierunku Łodzi, gdzie od 2018r. znajduje się Centrum Nauki i Techiki EC1 , w którym na ponad 18 tys. m2 powierzchni wystawienniczej zobaczymy między innymi takie wystawy, jak Przetwarzanie Energii, Rozwój wiedzy i cywilizacji czy Mikroświat-Makroświat, gdzie ujawnione są najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu. Dodatkowo chętni mogą również zamówić specjalne warsztaty edukacyjne organizowane specjalnie dla uczniów w różnym wieku. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do szkoły.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  465 PLN
 • Chojnice
  500 PLN
 • Gniezno
  475 PLN
 • Grudziądz
  485 PLN
 • Piła
  500 PLN
 • Sępólno Kraj.
  480 PLN
 • Toruń
  465 PLN
 • Włocławek
  465 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj