Karkonosze i Saksonia Szwajcarska

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Wyjedziemy wcześnie rano spod szkoły, by w godzinach południowych być już we Wrocławiu. Zwiedzimy najważniejsze zabytki znajdujące się na terenie Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego, w szczególności: Kościół św Idziego, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pałac Arcybiskupi i Ratusz. Po zwiedzaniu pojedziemy do ośrodka, w którym zjemy obiadokolację i będziemy mieli nocleg.

DZIEŃ 2

Drugi dzień to piesza wędrówka w otaczające Karpacz góry. Na trasie naszej wyprawy znajdują się między innymi zabytkowa Świątynia Wang oraz schroniska Samotnia i Strzecha Akademicka. Szlak prowadzi między innymi przez Kocioł Małego Stawu, widokowy grzbiet Złotówki, a także grzbietowe wypłaszczenie Równi pod Śnieżką. Jeżeli Państwo będą chcieli możemy się wspiąć także na Śnieżkę. Po górskiej wędrówce wrócimy od ośrodka, gdzie zjemy obiadokolację i udamy się na zasłużony odpoczynek.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień spędzimy w Dreźnie – Barokowej Florencji nad Łabą . Zobaczymy tam między innymi Zwinger, najznakomitszą budowlę późnego baroku w Niemczech, powstałą w latach 1710–1728, Frauenkirche i Hofkirche oraz najbardziej znany budynek w Dreźnie – Operę Sempera. Następnie udamy się do Szwajcarskiej Saksonii – krainy skał i zamków Zobaczymy tam m.in. formację skalną Bastei. Późnym wieczorem wrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Czwartego dnia wybierzemy się do Szklarskiej Poręby, gdzie zobaczymy m.in. przepiękny wodospad Kamieńczyk, który jest najwyższym wodospadem położonym w polskich Sudetach. Następnie udamy się w drogę powrotną do domu.

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  535 PLN
 • Chojnice
  570 PLN
 • Gniezno
  535 PLN
 • Grudziądz
  560 PLN
 • Piła
  570 PLN
 • Sępólno Krajeńskie
  545 PLN
 • Toruń
  535 PLN
 • Włocławek
  570 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj