Góry Świętokrzyskie

Piękno polskich gór.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Pierwszego dnia zobaczymy jedno z najładniejszych miejsc regionu świętokrzyskiego – Górę Zamkową z ruinami średniowiecznego zamku. Poznamy skały budujące Górę Zamkową, poszukają występujących tam skamieniałości oraz dowiemy się o historii górnictwa ołowiu. Zwiedzając Chęciny zostaniemy zapoznani z historią miasta i towarzyszącymi mu legendami. Na koniec pojedziemy na obiadokolację do ośrodka.

DZIEŃ 2

Drugiego dnia odbędziemy pieszą trasę, która wiedzie wzdłuż Szlaku Miejskiego – oznaczonego kolorem czerwonym. Pozwala on zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Kielc zlokalizowanymi w centrum miasta. Zwiedzimy m.in. Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Zabawek, Plac Zamkowy. Odwiedzimy jeden z najsłynniejszych geoparków – Kadzielnię oraz obejrzymy panoramę Kielc z tarasu widokowego. Dzień zwiedzania zakończy wizyta w Centrum Geoedukacji, które przeniesie nas w świat dewońskich roślin i zwierząt. Po zwiedzaniu przejedziemy do ośrodka na obiadokolację, następnie czas do dyspozycji własnej i nocleg.

DZIEŃ 3

Trzeciego dnia odbędziemy wycieczkę na szczyt Łysej Góry i do Klasztoru na Św. Krzyża. Zwiedzimy także Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego w którym poznamy rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu oraz zapoznamy się z geologią obszaru na przykładzie gołoborzy. Schodząc do Nowej Słupi poznamy centrum zagłębia przemysłowego opartego na wytopie rudy żelaza. Następnie odwiedzimy muzeum minerałów z eksponatami z całego świata oraz własną szlifiernią kamieni. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka na obiadokolację.

DZIEŃ 4

Czwartego dnia podczas zwiedzania Parku Etnograficznego w Tokarni uczniowie zapoznają się z budownictwem ludowym, ludowymi strojami oraz wyposażeniem tradycyjnej chaty chłopskiej. Dowiedzą się jak dawniej żyły dzieci na wsi, jakie były ich zabawy i obowiązki. Na koniec wybierzemy się w drogę powrotną do szkoły.
Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno” Całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy, aleja miniatur Baseny Mineralne hotel Kompleks Świętokrzyska Polana i Ośrodek Polanika Park Bolmin zalewem w Bolminie Święta Katarzyna – Łysica (612 m) Jaskinia Raj Kielce to niespełna dwustutysięczne miasto położone nad rzeką Silnicą, w Górach Świętokrzyskich, Park Etnograficzny w Tokarni Kolejka wąskotorowa Sandomierz Sandomierz to miasto malowniczo położone na krawędzi Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej Bodzentyn Miasto na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego, u stóp Miejskiej Góry nad rzeką Psarką Sielpia kurort województwa świętokrzyskiego. Świętokrzyski Park Narodowy Bałtów rekonstrukcje dinozaurów. Wiślica gotycki kościół kolegiacki fundacji Kazimierza Wielkiego. podziemia Nowa Słupia Łysej Góry Ciekoty i przełom rzeki Lubrzanki. Stefan Żeromski. "Żeromszczyzna" Zamki Zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe Zamek królewski w Chęcinach

Cena - skalkulowana dla wyjazdu z miasta i okolic, przy grupie 45 osób :
 • Bydgoszcz
  480 PLN
 • Chojnice
  530 PLN
 • Gniezno
  490 PLN
 • Grudziądz
  500 PLN
 • Piła
  530 PLN
 • Sępólno Kraj.
  495 PLN
 • Toruń
  480 PLN
 • Włocławek
  480 PLN

Cena każdej wycieczki zawiera następujące świadczenia :


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj