Bośnia i Hercegowina -Chorwacja 2022

Program wycieczki


Termin: 15.07.2022r. - 24.07.2022r.

Dzień 1

19.00 - Wyjazd z Bydgoszczy do Budapesztu .

Dzień 2

Drugiego dnia zwiedzimy z przewodnikiem Budapeszt, który jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie oraz jednym z najważniejszych pod względem historycznego wpływu na nasz kontynent. Miasto niemal w całej historycznej części zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W trakcie zwiedzania stolicy Węgier zobaczymy wiele przepięknych miejsc i zabytków. Na koniec pojedziemy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Natępnego dnia wcześnie rano wyjedziemy już z Węgier . Udamy się do Bośni i Hercegowiny, a konkretnie do Medjugorie na obiadokolację i nocleg w naszym hotelu.

Dzień 4

Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzimy Medjugorie. Zobaczym tam między innymi : Kościół Świętego Jakuba, Wzgórze objawień oraz Górę Kriżewac . Po odpoczynku i czasie wolnym pojedziemy na plażę w Neum. Po kilkugodzinnym relaksie wrócimy do Medjugorie na obiadokolację , imprezę integracyjną i nocleg.

Dzień 5

Następnego dnia udamy się na zwiedzanie Mostaru . Mostar jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny. Najważniejszym zabytkiem jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993 r., w wyniku działań wojennych został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004 r. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie pojedziemy zwiedzić przepiękne Wodospady Kravica – jest to grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości. Po całodzinnym zwiedzaniu udamy sie do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Szóstego dnia po śniadanu pojedziemy zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w południowej Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim - Dubrownik. Dubrownik to bez wątpienia najpopularniejsze miejsce nie tylko w Dalmacji, ale i w całej Chorwacji. Miasto wspaniałej starówki oraz licznych zabytków, wśród których powstawały sceny do serialu Gra o tron czy jednej z części Gwiezdnych Wojen. Po zwiedzaniu i czasie wolnym udamy się na relaks na jednej z plaż. Na obiadokolacje i nocleg przyjedziem do Medjugorie w godzinach wieczornych.

Dzień 7

Kolejnego dnia tuż po śnadaniu ponownie pojedziemy do Chorwacji. Tym razem zwiedzimy przepiękny Split - drugie co do wielkości miasto w Chorwacji i równocześnie stolica Dalmacji. Największą atrakcją tego pięknego miasta są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Oprócz licznych zabytków w mieście znajduje się także najbardziej popularna, wysadzona palmami promenada. na koniec udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do Chorwacji na Rivierę Makarską, gdzie ostatni raz spędzimy kilka godzin na relaksie w Morzu Adriatyckim. Następnie udamy się do hotelu w okolicach Zagrzebia, gdzie zjemy obiadokolację i zostaniemy na noclg.

Dzień 9

Dzięwiątego dnia po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Zagrzebia .Zagrzeb jest stolicą Chorwacji, zamieszkiwaną przez 800 tysięcy osób. To chorwackie centrum kulturalne, niezwykle zróżnicowane architektonicznie i z wieloma atrakcjami. Po kilkugodzinnym zwidzani i odpoczynku udamy się w drogę powrotną do domu. Po drodze zobaczymy jeszcze Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbegru. Jest to bardzo sławne miejsce, gdyż w XV wieku miał tu miejsce Cud Eucharystyczny.

Dzień 10

Ostatniego dnia naszych wakacji w godzinach rannych - około godziny 7.00 dotrzemy do Bydgoszczy.

Koszt wyjazdu
  • Osoba dorosła
    1990 złotych + 55 euro
  • Dziecko do lat 12
    1890 złotych +55 euro


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj