Bośnia i Hercegowina -Chorwacja

Program wycieczki

Dzień 1

21.00 - Wyjazd z Bydgoszczy do Budapesztu .

Dzień 2

Drugiego dnia zwiedzimy z przewodnikiem Budapeszt, który jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie oraz jednym z najważniejszych pod względem historycznego wpływu na nasz kontynent. Miasto niemal w całej historycznej części zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W trakcie zwiedzania stolicy Węgier zobaczymy wiele przepięknych miejsc i zabytków. Na koniec pojedziemy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Natępnego dnia wcześnie rano wyjedziemy już z Węgier . Udamy się do Chorwacji na jedną z najpiękniejszych plaż na Rivierze Makarskiej. Po relaksie w Morzu Adriatyckim udamy się do Medjugorie na obiadokolację i nocleg w naszym hotelu.

Dzień 4

Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzimy Medjugorie. Zobaczym tam między innymi : Kościół Świętego Jakuba, Wzgórze objawień oraz Górę Kriżewac . Po odpoczynku i czasie wolnym pojedziemy na plażę w Neum. Po kilkugodzinnym relaksie wrócimy do Medjugorie na obiadokolację , imprezę integracyjną i nocleg.

Dzień 5

Następnego dnia udamy się na zwiedzanie Mostaru . Mostar jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny. Najważniejszym zabytkiem jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993 r., w wyniku działań wojennych został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004 r. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie pojedziemy zwiedzić przepiękne Wodospady Kravica – jest to grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości. Po całodzinnym zwiedzaniu udamy sie do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Szóstego dnia po śniadanu pojedziemy zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w południowej Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim - Dubrownik. Dubrownik to bez wątpienia najpopularniejsze miejsce nie tylko w Dalmacji, ale i w całej Chorwacji. Miasto wspaniałej starówki oraz licznych zabytków, wśród których powstawały sceny do serialu Gra o tron czy jednej z części Gwiezdnych Wojen. Po zwiedzaniu i czasie wolnym udamy się na relaks na jednej z plaż Riviery Makarskiej. Na obiadokolacje i nocleg przyjedziem do Medjugorie w godzinach wieczornych.

Dzień 7

Kolejnego dnia tuż po śnadaniu ponownie pojedziemy do Chorwacji. Tym razem zwiedzimy przepiękny Split - drugie co do wielkości miasto w Chorwacji i równocześnie stolica Dalmacji. Największą atrakcją tego pięknego miasta są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Oprócz licznych zabytków w mieście znajduje się także najbardziej popularna, wysadzona palmami promenada. Następnie udamy się do Trogiru, gdzie spędzimy czas wolny oglądając piękną starówkę tego miasta lub relaksując się na plaży. Po całym dniu udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do Chorwacji na Rivierę Makarską, gdzie ostatni raz spędzimy kilka godzin na relaksie w Morzu Adriatyckim. Następnie udamy się do hotelu w okolicach Zagrzebia, gdzie zjemy obiadokolację i zostaniemy na noclg.

Dzień 9

Dzięwiątego dnia po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Zagrzebia .Zagrzeb jest stolicą Chorwacji, zamieszkiwaną przez 800 tysięcy osób. To chorwackie centrum kulturalne, niezwykle zróżnicowane architektonicznie i z wieloma atrakcjami. Po kilkugodzinnym zwidzani i odpoczynku udamy się w drogę powrotną do domu. Po drodze zobaczymy jeszcze Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbegru. Jest to bardzo sławne miejsce, gdyż w XV wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny.

Dzień 10

Ostatniego dnia naszych wakacji w godzinach rannych - około godziny 7.00 dotrzemy do Bydgoszczy.

Koszt wyjazdu
  • Osoba dorosła
    1730 złotych + 35 euro
  • Dziecko do lat 12
    1630 złotych +35 euro


Jeżeli interesuje Państwa powyższa wycieczka, prosimy o kontakt klikając tutaj