PROGRAM KOLONII 2021r.

PRZYGODY W TATRACH I PIENINACH

Szczegółowy program Kolonii

"Przygody w Pieninach i Tatrach 2021r."

Dzień 1
Wcześnie rano wyruszymy do Krakowa, gdzie zwiedzimy m.in. Katedrę na Wawelu wraz z Grobami Królewskimi i Muzeum Katedralnym. Następnie udamy się do jamy Smoka Wawelskiego. Dodatkowo zobaczymy jeszcze Drogę Królewską, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki, ulicę Franciszkańską i oczywiście przepiękną Krakowską Starówkę. Około godziny 18.00 przyjedziemy do Ochotnicy Górnej, gdzie w naszym ośrodku rekreacyjno- wypoczynkowym Pod Cyrhlą zjemy kolację i rozpakujemy bagaże. Po zapoznaniu się z ośrodkiem i zabawie integracyjnej udamy się na nocleg.

Dzień 2
Drugiego dnia po śniadaniu i zabawach gimnastycznych pojedziemy zwiedzać Zamek w Czorsztynie, który należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Zamek został wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, jako warowania graniczna. Na jego temat powstało wiele legend, które przetrwały do dziś i nadal krążą zarówno wśród samych mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przybywających do Czorsztyna turystów. Następnie udamy sie na tajemniczą Górę Wdżar, która łączy Gorce z Pieninami. Wdżar swoją nietypową budową przypominającą kopułę i wyróżnia się na tle krajobrazu, gdyż zbudowana jest ze skał wulkanicznych. Po obiedzie i odpoczynku, dzieci i młodzież wezmą udział w zajęciach muzycznych , sportowych i plastycznych. A po kolacji, w godzinach wieczornych urządzimy ognisko, na którym upieczemy kiełbaski.

Dzień 3
Trzeciego dnia po zabawach gimnastycznych i śniadaniu wybierzemy się w góry, aby zdobyć szczyt Trzy Korny. Prowadzi na niego bezpieczny szlak dostosowany zarówno dla młodzieży jak i dzieci. Pod opieką przewodnika górskiego powędrujemy ze Sromowiec Niżnych, przez przepiękny Wąwóz Szopczański, aż na sam szczyt. Po górskich przygodach udamy się do ośrodka na obiad. Po odpoczynku uczestnicy będą mieli szereg atrakcji do wyboru, aby miło spędzić czas. Po całym dniu pełnym zabaw i pysznej kolacji urządzimy seans filmowy .

Dzień 4
Następnego dnia po śniadaniu i zabawach gimnastycznych pojedziemy na wycieczkę do Zakopanego. Zobaczymy tam między innym skocznię narciarską Wielką Krokiew, słynne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po odpoczynku i zakupie pamiątek na Krupówkach pojedziemy do ośrodka na obiad. Następnie dzieci wezmą udział w zabawach integracyjnych, sportowych, muzycznych i plastycznych. Natomiast po kolacji zorganizujemy zabawę w podchody.

Dzień 5
Piątego dnia po śniadaniu i zabawach gimnastycznych wybierzemy się bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem górskim z przewodnikiem tatrzańskim nad Morskie Oko. Jest to największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. . Po obiedzie i odpoczynku zaplanowane będą zarówno odpoczynek, jak i zabawy integracyjne i sportowe. Po kolacji ponownie urządzimy ognisko, na którym upieczemy sobie pyszne kiełbaski.

Dzień 6
Kolejnego dnia po śniadaniu i zabawach gimnastycznych pojedziemy w Tatry - do Doliny Kościeliskiej, gdzie wraz z przewodnikiem tatrzańskim przemierzymy między innymi przepiękny Wąwóz Kraków. Po tych atrakcjach przyrodniczych udamy się na Termy w Chochołowie, gdzie przez kilka godzin będziemy relaksować się i bawić na wodnych atrakcjach . Na koniec dnia po posiłku tradycyjnie urządzimy zabawy muzyczne, plastyczne, integracyjne i sportowe.

Dzień 7
Siódmego dnia wybierzemy się do Szczawnicy, malowniczego miasteczka uzdrowiskowego położonego nad potokiem Grajcarek. Po odwiedzeniu pijalni wód mineralnych i zjedzeniu pysznych lodów udamy się do rezerwatu przyrody, gdzie przemierzymy Wąwóz Homole, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Pieninach. Następnie pojedziemy do ośrodka na obiad . Po wspólnych zabawach i kolacji urządzimy pożegnalną dyskotekę.

Dzień 8
Ostatniego dnia po śniadaniu pojedziemy do Ojcowskiego Parku Narodowego na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie w Dolinie Prądnika zobaczymy wiele atrakcji m.in. Zamek w Pieskowej Skale, który został wybudowany w pierwszej połowie IVX w. przez Kazimierza Wielkiego jako element łańcucha obronnych Orlich Gniazd, a także Maczugę Herkulesa i Kapliczkę na wodzie. Następnie udamy się w drogę powrotną do domu.